BluePink BluePink
XHost
Servere virtuale de la 20 eur / luna. Servere dedicate de la 100 eur / luna - servicii de administrare si monitorizare incluse. Colocare servere si echipamente de la 75 eur / luna. Pentru detalii accesati site-ul BluePink.

PROBE DE APTITUDINI PENTRU ADMITEREA IN LICEU Admiterea in clasa a IX-a in anul scolar 2005-2006 se face pe baza sustinerii a 3 probe de aptitudini de catre elevii care au obtinut certificat de capacitate. MUZICA Sectia instrumentala Proba I * o gama fara partitura, la alegerea comisiei, din 4 game propuse de candidat; * un studiu pe note, la alegerea comisiei, din 4 studii propuse de candidat; * un studiu fara partitura la alegerea candidatului. Proba a II-a * 2 parti dintr-o lucrare/piesa muzicala preclasica, la alegerea candidatului, fara partitura; * o lucrare/piesa muzicala de factura clasica, romantica, romaneasca sau moderna, la alegerea candidatului, executata fara partitura. Proba a III-a * auz melodic, constand in intervale simple si compuse pana la decima si solfegiu la prima vedere, pe baza de bilete de examen; * dicteu melodic de 12-16 masuri. Sectia teoretica Proba I * auz melodic, constand in intervale simple si compuse pana la decima si auz armonic: bicorduri pana la octava, trisonuri majore si minore. Proba a II-a * dicteu melodic de 12-16 masuri. Proba a III-a * recital instrumental in cazul in care elevul a studiat anterior unul din instrumentele orchestrei simfonice; * trei piese vocale din genuri diferite in cazul in care nu a studiat nici un instrument muzical. ARTA VIZUALA Proba I Proba de perceptie vizuala Proba a II-a Proba de creativitate.
ADMITEREA IN LICEU
- PLAN DE SC
- CONTACT
- COMISII METODICE
- REZULTATE
- RESURSE
- ARGUMENT
- ADMITERE
- VOTEAZA !!!
- GLAERIE FOTO

CabanovaXL Flash Site Builder. Site web, domeniu .com,.net si hosting gratuit. Fa-ti propriul homepage.